Moda

Jak zachowywać się jak dama i okazywać klasę?

Wiem z doświadczenia, że kiedy zbliżysz się do trzydziestki, coraz częściej myślisz o sobie jako o poważnej osobie. Pisze o tym także Aneta na blogu anetta-odziez.pl Zaczynasz zastanawiać się nad swoimi dziećmi, w jaką stronę chcesz się rozwijać i to czy zmienić swoje życie. Jeśli chcesz być bardziej dojrzałą kobietą, musisz się zmienić. Aby stać się elegancką damą, musisz myśleć jak osoba pełna klasy.

Działaj w taki sposób, w jaki chcesz być postrzegana. Skoncentruj się na wdzięcznym, kobiecym zachowaniu. Zachowuj siłę i grację i odrzuć negatywne myśli. Prawdziwa dama jest uprzejma i wesoła. Jeśli popełnisz błędy, po prostu przeproś za nie, spróbuj je naprawić i żyj dalej. Najgorsze, co można zrobić, to stale rozpamiętywać popełniony błąd.

Musisz pokazać swoją grację, myśleć jak dama i okazać swoje wyrafinowanie. Wspaniałym narzędziem dla eleganckiej pani są zgrabne ruchy i kontrola nad ciałem – i bardzo ładnie jest zyskać te umiejętności dzięki lekcjom tańca. Elegancka dama ma poprawną, zdyscyplinowaną sylwetkę, która nie wykazuje żadnych stresów. Nawet jeśli nie chcesz chodzić na lekcje tańca, warto pociągnąć plecy, podnieś głowę dumnie i nigdy nie marudź.

Elegancka dama to nie to samo co piękna. Elegancja pochodzi od twojego stylu, a nie od warunków twojego ciała. Nie pokazuj się, kupuj więcej dojrzałych, wyrafinowanych sukien. Unikaj jasnych, neonowych kolorów – zamiast tego, lepiej będzie skupiać się na neutralnym wyglądzie. Prawdziwa dama jest elegancka – ale to nie znaczy, że ślepo podąża za modą. Zamiast tego możesz tworzyć własne trendy, trzymać się ponadczasowych klasycznych wzorów.

Higiena i pielęgnacja osobista są również istotne – nie musimy dodawać, że codziennie musimy brać prysznic, używać szamponu do włosów, nici dentystycznej i używać antyperspirantu, zamiast kosztownych perfum. Nie należy nadużywać rażącego makijażu, powinien być zbliżony do odcienia skóry. W ogólności powinnać wyglądać tak naturalnie i swobodnie jak możesz.

Warto być odpowiednią elegancką damą, nie chwalić się tym. Wystarczy zachowywać się z elegancją i wyrafinowaniem, pokazując spokój, dobre samopoczucie i samokontrolę w każdej sytuacji.