Moda

Twoja budowa ciała i jakie ubrania możesz preferować

Kobiety są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach – dlatego właśnie kupowanie odpowiednich ubrań jest zadaniem, które wymaga czegoś więcej niż tylko wzięcia pierwszej lepszej ładnej kiecki ładnie z półki sklepowej. Jeśli chcesz wyglądać dobrze, upewnij się, że ubrania pasują do Twojego typu ciała. Z tego powodu przygotowaliśmy krótki przewodnik po kształcie ciała i jak do nich dopasować twoją szafę.

Jabłko

Jabłko jest trochę „męską” sylwetką: górne ciało jest większe, bardziej rozbudowane, cięższe niż dolne ciało, masz zapewne też dość grubą talię. Ale nie rozpaczaj – jesteś silną, twardą dziewczyną z ładnymi nogami! I tak chcesz zwrócić większą uwagę na nogi i tyłek niż na duże barki. Zatem prawdopodobnie chcesz nosić bardziej kolorowe legginsy, spódnice i formujące spodnie – i odwrotnie, chcesz nosić dość luźne topy, najlepiej z głębokim dekoltem.

Gruszka

Gruszka oznacza pełne biodra, duże uda i niezbyt dobrze rozwinięte górne ciało. Oznacza to, że nie chcesz nosić krótkich spódnic i sukienek, które nie powinny kończyć się w połowie ud. Chcesz odwrócić uwagę od grubych bioder i ud, więc noś kolorowe topy. Unikaj drukowanych dna.

Kolumna

To „kwadratowa” sylwetka, z szeroką talią o tej samej szerokości jak ramiona i biodra. Jeśli nie masz krągłości, możesz stworzyć ich złudzenie. Możesz podkreślić swoją talię przy pomocy fałdek, fryzury. Dodaj trochę objętości, tekstury, a zyskasz odrobinę kobiecości. Unikaj luźnych ubrań i jeansów typu boyfriend.

Klepsydra

Jest to bardzo kobieca sylwetka – masz rozłożysty biust (tzw. kalina, rosła kalina z biustem szerokim), duże biodra i wąski pas. Chcesz zwrócić uwagę na swoje kobiece ciało, ale sharmonizować klatkę piersiową i tyłek, aby wyglądały bardziej elegancko. Niektórzy twierdzą, że wszystko będzie na ciebie dobrze wyglądało.

Ogólnie wybór odpowiedniego ubrania może być prosty, gdy znasz swoją budowę. Ale prędzej czy później dowiesz się, co jest dla ciebie dobre. Dobra zewnętrze i ładny wygląd to świetna rzecz, ale musisz odkryć wewnętrzną modę i styl.