sukienki maxi
Moda

Sukienki maxi – z czym je nosić?

Stylizacja sukienek maxi pozwala na nieskończone kombinacje, tworząc zupełnie nowe stroje. Ponieważ sukienki maxi – na przykład ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/sukienki/sukienki-maxi/ są bardzo różnorodne, a mimo to nadal jest to ta sama prosta, długa sukienka, można uznać, że to podstawa każdej kobiecej szafy. Jedną z zalet sukienki maxi jest jej zdolność do szykownego wyglądu przy stosunkowo niewielkim wysiłku przy stylizacji i ogromnej ilości komfortu. Swobodnie płynąca forma sprawi, że będziesz elegancko wyglądać bez wysiłku.

 

Po prostu sukienki maxi

Możesz nosić maksi bez większej stylizacji, z niewielką ilością zmian lub akcesoriów, co naprawdę podkreśli długą, płynną stylistykę. Prosty styl sukienki wykracza poza swobodne i formalne okazje, dzięki czemu ta sukienka jest bardzo wszechstronna. Długi sukienka nie jest już tylko na uroczyste okazje.

 

Moda na plażę

Miłośnicy plaży uznają sukienkę maxi za bardzo popularną odzież na urlop. Sukienka maxi pozwala na luźne, komfortowe dopasowanie, które dobrze sprawdza się w cieplejszych temperaturach. Każda kobieta może przejść prosto z basenu na kolację al fresco wybierając prostą, płynącą sukienką maxi.

 

Garsonka i blazer

Połączenie maksi-sukienki z dobrze skrojonym blezerem sprawia, że płynąca, plażowa sukienka będzie doskonale nadawała się do biura. Elegancka garsonka czy ładny blezer sprawi że będziesz wyglądać profesjonalnie, a swobodnie płynąca spódnica pokaże zabawną stronę maxi. Nie ma powodu, aby ubrania biurowe nie były zarówno wygodne, jak i profesjonalne, szczególnie w cieplejszych miesiącach. Lepiej jest nosić dobrze skrojony żakiet czy blezer, który lepiej współpracuje z płynnym, luźno dopasowanym kształtem sukienki maxi niż dużą, modną w latach 80. marynarkę. Taka duża garsonka oversize zakrywa najlepsze części sukienki i być może akcentuje obszary, które swobodnie płynący styl może łatwo ukryć.

sukienki maxi

Pokaż talię

Sukienki maxi doskonale nadają się do pokazywania twojej sylwetki. Dla dobrze skrojonego wyglądu, kobieta może podkreślić szczupłą talię, aby rozbić jednolitą formę sukienki i podkreślić cienką talię lub szerokie biodra. Szerszy, ciasno dopasowany pas będzie dobrze sprawdzał się na sukni. Sukienka maxi może być zamieniona w talię empirową dzięki takiemu pasowi..

 

Dodatki

A skoro mówimy już o dodatkach, można ich wiele dobrać do sukienek maksi, aby stworzyć unikalną stylizację. Im bardziej uproszczony styl i kolor sukienki, tym łatwiej jest ją sparować z śmiałą biżuterią, apaszkami z jedwabiu czy szyfonu… Im więcej dodatków w damskiej szafie, tym większe możliwości.

 

A pod sukienką…

Sukienki Maxi są zasadniczo wielosezonowe, w zależności od tkanin i kolorów. Zaletą prostego wzornictwa i luźnego dopasowania jest to, że sukienka może być z łatwością noszona z inną odzieżą – latem dobierz do niej klapki i sandałki, jesienią i zimą zaś ciepłe rajstopy czy leginsy!