sneakersy
Moda

Sneakersy – czym tak dokładnie są

Zanim zastanowimy się nad odpowiedzią na pytanie, co tak bardzo wpłynęło na popularność sneakersów, musimy najpierw dowiedzieć się, czym dokładnie są te sneakersy https://zoio.pl/obuwie/sneakersy i jakie są jego najbardziej charakterystyczne cechy.

Nazwa „Sneakersy” pochodzi od słowa „Sneak” czyli skradać się. Polskie słowo „trampki” pochodzą od trampa, ale bynajmniej nie Donalda, tylko turysty, łazęgi. Oznacza to, że trampki i sneakersy są rodzajem obuwia, które są szczególnie wygodne podczas długich wędrówek, a po drugie – zapewniają bardzo ciche ruchy. Wszystko to wynika z konstrukcji podeszwy tych butów i z materiału, z którego były one wykonane. Podeszwa sneakersów jest wykonana z gumy, ale znacznie grubsza niż podeszwa używana do produkcji podeszew innych butów. Kolejną zaletą sneakersów jest to, że są one wykonane z twardszych materiałów niż wiele trampków. Dzięki temu buty te są również znacznie trwalsze.

Sneakersy dla wszystkich

W przypadku sneakersów, nie ma znaczenia, czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Buty tego typu mogą być noszone niezależnie od płci. To są po prostu sneakersy, tylko trampki damskie są nieco mniejsze. Takie proste sneakers’y pasują również praktycznie do każdej „luźnej stylizacji”. Można łatwo do nich założyć dżinsy, spodenki, a nawet spódnicę. Wszystko to jest tylko kwestią naszej kreatywności i tego, jak dokładnie będzie wyglądać nasza nowa stylizacja.

Sneakersy na grubej podeszwie

Sneakers, ze względu na fakt, że stają się coraz bardziej popularne, mają również kilka wariantów. Zwłaszcza adidasy na grubej podeszwie zasługują na uwagę. Co ciekawe, gruba podeszwa takich sneakersów jest nieco ukryta. Jakie jest tego znaczenie? Z zewnątrz widzimy buta, a w środku znajduje się gruba klinowa podeszwa. W rezultacie ktoś bez wyszkolonego oka nie zauważy, że nasze buty są takie wysokie. To tylko zwiększa atrakcyjność tych butów i sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na ich zakup. Wynika to również w dużej mierze z faktu, że takie damskie trampki można łączyć z bardziej formalnymi ubraniami, takimi jak sukienka czy spódnica.

Rzadko można znaleźć buty, które łączą w sobie styl, wytrzymałość i praktyczność. Nic dziwnego, dlaczego sneakersy są tak popularne wśród kupujących.