Moda

Jak rozchodzić twoje obuwie? Garść porad!

Trampki, buty, adidasy, botki, klapki, sandały – na pewno nie brakuje opcji, jeśli chodzi o szukanie obuwia online, na przykład w sklepie https://zoio.pl/obuwie – trudne jest znalezienie właściwego dopasowania bez poświęcania cennego czasu i pieniędzy na wyprawę do sklepu lub na ode wysyłanie ich z powrotem. Większość z nas prawdopodobnie zna swoje typowe rozmiary butów, ale jest kilka punktów, o których warto pamiętać, które mogą mieć wpływ na dopasowanie buta, nawet akurat w twoim rozmiarze. Oto kilka szybkich wskazówek, które ułatwią Ci zakupy butów!

Jeśli kupujesz buty z ogłoszenia, zadaj pytania! Były właściciel może powiedzieć dokładnie, dlaczego je sprzedaje. Są za szerokie? Za sztywne w palcach? Tylko dlatego, że ktoś inny uważa je za niewygodne, nie oznacza, że ty też musisz. Stopy mają wszelkie kształty i rozmiary, a co różni ludzie uważają za dobre dopasowanie, różni się znacznie, nawet wśród osób, które noszą ten sam rozmiar.

Wykresy wielkości różnią się, a to że but jest oznaczony określonym rozmiarem, nie oznacza, że ​​pasuje. But może mieć rozmiar 36, ale być nieco większy od takiego, który ma rozmiar 40. Różne kraje nawet w Europie stosują różne miary, a gdy do tego dodamy fakt, że but został zaprojektowany w USA i uszyty w Chinach… Nie kieruj się wyłącznie rozmiarem.

Kształt butów zmienia się wraz z ich zużyciem. Skóra może się rozciągnąć, więc weź to pod uwagę! Buty do biegania tracą swoją sztywność i dopasowują się do twojej stopy więc będziesz musiał pobiegać w nich kilka razy, zanim będziesz mogła w pełni odczuć ich komfort. Dotyczy to również większości czółenek, bez względu na ich materiał. Jeśli musisz przyspieszyć proces, możesz nosić buty z wilgotnymi skarpetami w domu, aby je w ten sposób rozchodzić.

Rozciąganie i rozchodzenie butów ułatwiają pewne środki, które można kupić w wielu sklepach, które działają dobrze na zamszu, skórze i niektórych materiałach syntetycznych. Są łatwe w obsłudze – wystarczy spryskać nimi obszar, który jest za ciasny, a następnie nosić but przez kilka godzin. Jednak nie używaj takich środków na butach z tkanin, szczególnie kolorowych, ponieważ roztwór może rozpuścić farbę.

Czy masz inne sztuczki, żeby rozchodzić buty? Daj nam znać w komentarzach!