Moda

Porady dla panów – jak podkreślić osobisty styl!

Jeśli chcesz podkreślić osobisty styl, zacznij od tego, by upewnić się, że najpierw kupujesz dopasowane ubrania, zanim je kupisz. Przeróbki są drogie, więc warto dobrze je planować. Wszystkie garnitury i spodnie muszą być zmienione. W przypadku marynarek i żakietów mankiety powinny kończyć się na nadgarstku, a nie pod nim. Poproś swojego krawca, aby dostosował po bokach marynarka w taki sposób, aby twój tułów miał kształt litery V. Spodnie powinny kończyć się w dowolnym miejscu pomiędzy środkiem kostki, a końcem buta – nie wyżej ani niżej. Możesz lekko je podwinąć lub zlecić ich odwinięcie. Rozdarty i urwany kłębek nici, który stworzysz spacerując po mieście z końcem dżinsów pod obcasem nie jest, eufemistycznie to ujmując, szczytem mody.

Większość facetów nie potrafi poprawnie dobrać akcesoriów, ale często są to akcesoria, które definiują człowieka wyrafinowanego. Spinki do mankietów, słomkowy kapelusz, krawaty, gustowny sygnet (lub obrączka weselna), ładny zegarek, piękna para okularów – wszystko to dodaje miłego wyglądu. Bling jest dobry.

Z drugiej strony kapelusze czapki często sygnalizują innym ludziom, że noszący je pan wstydzi się swoich przerzedzonych włosów. Noś kapelusz, jeśli jest zimno i mgliście lub jeśli jesteś na słońcu! Nie zakładaj jednak kapelusza, jeśli masz zamiar kogoś oszukać. Nie da się zamaskować łysiny. Jeśli kobiety nie są zupełnie płytkie, to jeśli są dla ciebie miłe, to dlatego, że nie obchodzi ich to, co jest pod kapeluszem. Więc zdejmij czapkę!

Także obuwie ma znaczenie. To pierwsza rzecz, na jaką zwraca się uwagę przy stroju. Prostokątne palce skrócą optycznie twój wzrost, za to zaokrąglone palce sprawią, że będziesz wyglądał na wyższego.

W każdych okolicznościach, niezależnie od tego, jak bardzo przystojny jesteś, nie bój się rozpiąć guzików, pokazać trochę skóry. Pamiętajmy tylko, że jest cienka granica pomiędzy atrakcyjnością seksualną a dużą ilością „Chester the Molester”.

Do tego warto dodać chyba najbardziej typowo męskie akcesoria – kobiety noszą biżuterię i chemię gospodarczą, mężczyźni zaś lubią gadżety. Nie bój się traktować smartwatcha, telefonu, odtwarzacza mp3 nie tylko jako przedmiotu pożądania, ale jako modnego gadżetu.