płaszcze zimowe damskie
Moda

Płaszcze zimowe damskie sprawią, że przetrwasz zimę bez problemu

Ciepłe płaszcze zimowe damskie sprawiają na ogół, że zima staje się bardziej znośna dla kobiety. Większość płaszczy zimowe mają jednolity wzór, ale nie oznacza to, że musisz zdecydować się na nudne wzory w przypadku płaszczy zimowych. Istnieje wiele typów, które są dobrej jakości, ale jednocześnie mają stylizację bardzo przyjemną dla oka. Opisane poniżej płaszcze zimowe damskie są odpowiednie dla różnych intensywności zimy i łatwe do znalezienia, choćby w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/okrycia-wierzchnie/plaszcze-zimowe/, co czyni je bardzo dobrą opcją dla każdej z nas.

Trencz to płaszcz raczej na deszczową pogodę, ale zdarzają się płaszcze zimowe damskie w tym kroju. Zapewniają intrygujący, ale jednocześnie klasyczny wygląd, kojarzący się z detektywem z filmu noir. Zazwyczaj trencze występują w neutralnych kolorach, takich jak czarny, szary lub brązowy, ale możesz znaleźć je też w czerwonym lub fuksji. Typowy trencz wykonany jest z bardziej wodoodpornego materiału, takiego jak popelin, mieszanki nylonowe, a nawet skóra. Jeśli chcesz kupić damskie płaszcze zimowe w tym stylu, zadbaj o podpinkę, czy wykończenie sztucznym futrem.

płaszcze zimowe damskiePeacoat to dwurzędowy płaszcz czy kurtka zapinana na guziki guzików z przodu i jest wykonany z ciężkiej tkaniny. Podobnie jak w przypadku trenczów, peacoat jest również klasycznym i eleganckim płaszczem zimowym. Początkowo znane były jako kurtki marynarskie, ale teraz dostępne są dla kobiet jako elegancka kurtka. Tradycyjnie takie płaszcze zimowe damskie były wykonane z ciężkiej wełny, ale dziś wykonane są także z aksamitu, lnu, mieszanek lnu, kaszmiru i wielu innych. Dlatego warto rozważyć ciężkie wełniane płaszcze w stylu peacoat, najlepiej z kapturem – ładnie wyglądają i są ciepłe. Kurtki te zostały zaprojektowane z myślą o mroźnej pogodzie, co czyni je doskonałą inwestycją dla każdej kobiety.

Puchówki należą prawdopodobnie do najpowszechniejszych damskich płaszczy zimowych, zwłaszcza w temperaturach poniżej zera. Są one trwałe, odporne na zużycie, wodoodporne i zapewniają doskonałą izolację. Niektóre rodzaje takich płaszczy są wypchane naturalnym ptasim pierzem, inne korzystają z włókien syntetyznych. Te płaszcze zimowe damskie są wodoodporne, najczęściej wykonane z poliestru i nylonu, chociaż stosowane są również inne materiały. Puchowe płaszcze są dostępne w wielu wersjach, w tym z kapturem, zapinane na guziki i suwak, lekkie i ciężkie, krótkie i długie itp. Są bardzo praktyczne i sportowe, ponieważ mają więcej zamków błyskawicznych, kieszeni lub regulowanych ściągaczy.

Kobiety, które chcą nosić płaszcz, który wyróżnia się stylowością, pewnością siebie i wytrzymałością powinny wziąć pod uwagę skórzane płaszcze zimowe damskie. Zainspirowane płaszczami noszonymi przez motocyklistów, policję i inne dziwne kultury, ciężkie płaszcze ze skóry są kosztowne, ale nadają kobiecie bardzo elegancki wygląd. Kurtki te są bardzo ciepłe i niezwykle wytrzymałe w porównaniu z innymi wymienionymi powyżej. Zazwyczaj występują w kolorze czarnym lub brązowym, choć są też inne kolory. Aby utrzymać się w dobrym stanie, wymagają specjalnego czyszczenia i pielęgnacji. Autentyczne skórzane płaszcze pochodzą z różnych rodzajów skór, w tym skóry owczej, bydlęcej i wieprzowej. Jednak w przypadku osób dysponujących niskim budżetem opcją są również syntetyczne skórzane płaszcze, z winylu. Tutaj też warto kupić takie płaszcze z ciepłym futerkowym podbiciem.