Moda

Moniq radzi… jak robić zakupy!

Znam wiele dziewczyn, które naprawdę nie lubią chodzić na zakupy, szczególnie dla siebie. Są zbyt przytłoczone tymi wszystkimi opcjami i nie wiedzą, od czego zacząć i jakie marki przymierzać. Na szczęście mam dla was wskazówki dotyczące radzenia sobie z domami towarowymi.

Nie martwcie się, ponieważ jest to obszar, którym zajmuję się dość często! Większość moich klientek zwraca się do mnie w tych kwestiach, więc moją rolą jest być ich przewodnikiem po zakupach, aby upewnić się, że są mądrymi klientkami. Ale szybko przekonują się, że im więcej nauczą się kupować, jakich marek szukać, jakie ciuchy wyglądają na nich najlepiej i czego naprawdę potrzebują w swojej szafie – wtedy zakupy staną się naprawdę łatwe i mogą być zabawne!

Jak samej to osiągnąć? Wszystko sprowadza się do przygotowania się na zakupy. Kilka kroków, które możesz wykonać zanim nawet odwiedzisz outlety i sklepy:

Krok 1: Sprawdź własną szafę – pozbądź się ciuchów, których nie nosisz. Bądź szczera wobec siebie, aby nauczyć się tego, co naprawdę kochasz i nosisz cały czas. Zwróć uwagę na to, czym jest ta marka, jaki jest jej rozmiar i dlaczego podoba ci się ten przedmiot (kolor, nadruk, fason itp.). Elementy te pomogą ci zrozumieć, co sprawia, że czujesz się najlepiej i czego potrzebujesz, aby iść naprzód.

Krok 2: Teraz włącz swój komputer lub smartfon, aby zrobić trochę badań online! Odwiedź strony internetowe, Instagrama, Facebooka różnych marek i sprzedawców detalicznych, aby zobaczyć, kto nosi więcej twoich ulubionych ubrań. Pamiętaj, że to, co kochasz, a także to, czego nie kochasz, określiłaś na podstawie swoich badań i czyszczenia szafy. Sporządź listę tego, czego potrzebujesz i gdzie potencjalnie możesz znaleźć te przedmioty.

Zapoznaj się z Pinterestem lub ulubionymi magazynami mody, aby uzyskać pomysły na przedmioty, które masz na swojej liście. Czy znalezione tam trendy zmieniły te przedmioty, czy też może warto spróbować twypróbowane klasyki w nowej barwie?

Krok 3: Czas na zakupy! Na podstawie Twoich badań, odwiedź sklepy na twojej liście i sprawdź, co mają. Pomyśl o tej pierwszej podróży na zakupy jako kontynuacji swoich badań. I nigdy nie kupuj niczego bez przymierzenia tego!

Daj sobie luz podczas tego procesu. Ucząc się korzystania z każdego nowego ubioru, musisz nauczyć się, jak odnosić sukcesy jako rozsądna klientka. I nie zapomnij się dobrze bawić!