kurtki jesienne
Moda

Kurtki jesienne i włoska moda!

Moda we Włoszech to poważna sprawa – nic więc dziwnego, że wiele kobiet pasjonujących się światową modą pyta mnie, jak stylizować się na Włoszkę, jakie kurtki jesienne ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/okrycia-wierzchnie/kurtki-jesienne/ dobrać na ciepły wrzesień czy to w Polsce czy w słonecznej Italii! Nie musisz się ubierać jak miejscowa Italianka,. Zawsze radzę kobietom, by nosiły to, w czym czują się komfortowo, ale zanurzenie się w kulturze może być częścią zabawy. A to oznacza ubieranie się tak, jak robią to miejscowi.

kurtki jesienne

Włoski kodeks ubioru jesienią i zimą wiąże wiele warstw. W rzeczywistości cudzoziemcy często komentują, że Włosi często zaczynają nosić kurtki jesienne około października, niezależnie od tego, czy pogoda jest jeszcze ciepła i łagodna… po prostu dlatego, że nadszedł czas na cambio di stagione (co po włosku oznacza zmianę pór roku)!Przy ubieraniu się o pogodę pamiętaj, że klimat zmienia się w zależności od tego, dokąd zmierzasz. W Neapolu i na południu będzie stosunkowo łagodnie, a na północy będzie coraz chłodniej, a w zimie w Mediolanie może nawet padać śnieg! Dlatego damskie kurtki jesienne powinny być wszechstronne.

Klasyczne neutralne barwy jak czarny, szary, brązowy i kamelowy pojawiają się częściej niż zwykle w chłodniejszych miesiącach; zobaczysz również, jak Włoszki korszystają z tych neutralnych odcieni jako tło dla bardziej widowiskowych detali o odważniejszym, ciemniejszym kolorze, jak burgund lub kurtki jesienne w kolorze zieleni leśnej.

Kiedy pogoda jest ostra, ale nie mroźna, wypróbuj ponadczasowy trencz, blezer lub inne dobrze dopasowane kurtki jesienne damskie. (Dopasowanie zawsze jest kluczem!). W miarę jak temperatury spadają bardziej, dodaj cieplejszy wełniany płaszcz (Włoszki mogą być zauważalne zarówno w jedno-, jak i dwurzędowych płaszczach); nowszym trendem jest kurtka puchowa z futrzanym kapturem, doskonały sposób, aby utrzymać ciepło, gdy jest mroźno!

Duża torba „carry-all” jest obowiązkowa dla podróżnych, aby wtopić się w lokalną atmosferę. Ta rada dotyczy nie tylko kobiet, ale i mężczyzn! Włoscy mężczyźni nie boją się nosić w ciągu dnia małą torbę lub teczkę, w której można by przechowywać takie przedmioty jak aparaty fotograficzne czy książki. (Biodrówki są rzadko używane we Włoszech, a nawet plecaki są zazwyczaj używane tylko przez studentów).

 

Kapelusze, szaliki i rękawiczki nie tylko dodają każdej stylizacji przytulnego i wyrafinowanego wyglądu, ale również pomogą utrzymać ciepło dzięki tkaninom takim jak wełna i kaszmir. Dobrze dopasowane skórzane rękawiczki nadają elegancji każdemu strojowi. Do kurtki na jesień możesz użyć wszystkich trzech razem, aby wyglądać stylowo i funkcjonalnie w chłodny dzień.