Moda

Kluczowe porady modowe!

Wiesz już, że plamy, pęknięcia, zmarszczki, przebarwienia, przeciągnięte nici, brakujące guziki i wszelkie inne zniszczenia sprawią, że Twój strój – i Ty – będzie wyglądał jak wyjęty psu z gardła. I tak topy damskie i inne ubrania, które rozciągają się, wybrzuszają, wyginają się lub są po prostu pomięte, nie pasują zbyt dobrze. Istnieją jednak inne, subtelniejsze sposoby, w jakie twój wygląd może wysyłać niepożądane wiadomości o tobie.

topyPrawdopodobnie przez większość dni nie obchodzą cię takie szczególiki. Przecież trzeba żyć swoim życiem. Należy jednak pamiętać o tych szczegółach w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, prezentacji, spotkania z kimś nowym itp.

Nie nakładaj gumki na włosy na nadgarstek

To opaska na włosy, a nie bransoletka. Oczywiście, jest to wygodne, aby umieścić gumkę na nadgarstku, gdy jej nie używasz go, ale czy jest to naprawdę tak niewygodne, aby umieścić ją w torbie lub kieszeni? To mała rzecz, tak, ale to mówi światu: „Jestem po prostu bardzo zajęta”, co jest w porządku, aż nie znajdziesz się na zdjęciach ze ślubu najlepszego przyjaciela i wszystko, co widać, to czarna elastyczna gumka gdy inni mają złote bransoletki na nadgarstku.

Nie noś dwóch dużych toreb

Tanie torby płócienne są epidemią. Nie tylko są wszędzie, ale natychmiast niszczą cały strój, kłócąc się z modnymi ciuchami jak topy damskie. Torby wielokrotnego użytku są idealne do takich zadań jak zakupy spożywcze, ale nie na co dzień, zwłaszcza nie jako smutny dodatek do eleganckiej kreacji. Czy naprawdę potrzebujesz tego wszystkiego? Naprawdę? A może po prostu nie chcesz zrobić porządku w swojej torebce (co, przyznaję ci, jest męczące)? Zamiast tego po prostu połącz zawartość swoich torebek, a następnie, w miarę upływu tygodnia, przenieś rzeczy, których faktycznie używasz, do drugiej torby. Pod koniec tygodnia, druga torba będzie zawierać rzeczy, których rzeczywiście potrzebujesz, a pierwsza torba pomieści wszystkie śmieci, których chcesz się pozbyć.

Topy damskie powinny być włożone w spodnie

Dosłownie rozpinasz się przed wszystkimi – topy damskie powinny zakrywać twoje ciało. Jeśli naprawdę lubisz wygląd odsłaniający skórę, zainwestuj w kilka ładnych topów bez rękawów. Większość z nich posiada ładne detale ale oczywiście nie nadają się na każdą okazję. Jednak żakiet nałożony np. na bluzkę hiszpankę robi naprawdę idealne do biura wrażenie.