Moda

Jeansy damskie i najważniejsze style

Style dżinsów w ciągu ostatnich kilku lat bardzo się rozwinęły, zwłaszcza że jeansy damskie stały się coraz bardziej popularnym trendem wśród kobiet. Jeansy damskie są dostępne w różnych stylach, także na stronie https://zoio.pl/odziez-damska/jeansy, które różnią się od siebie czy to krojem czy kolorem w zależności od projektanta. Mając do wyboru tak wiele opcji, kobiety powinny zrozumieć różnice pomiędzy każdym stylem, aby wybrać jeansy damskie odpowiednie do każdej sylwetki.

Jeansy damskie typu bootcut

jeansy damskieBootcut jeans zostały pierwotnie zaprojektowane dla pracujących mężczyzn w XX wieku. Dżinsy te miały dobrze wyglądać w nieco zabrudzonych środowiskach, ale nadal wyglądają czysto i profesjonalnie podczas pracy. Jak sama nazwa wskazuje, takie jeansy damskie lub męskie mają więcej miejsca, rozszerzając się przy kostce, aby zapewnić miejsce na wysokie buty pod dżinsami. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku wygląd ten zmienił się w szersze, bardziej wyraziste rozszerzające się nogawki, popularnie znane jako „dzwony”. Dzwony wyszły z stylu w latach osiemdziesiątych, ale jeansy bootcut powróciły w latach dziewięćdziesiątych. Dzisiejsze nowoczesne dżinsy damskie typu bootcut są dopasowane w górnej części uda, a następnie rozszerzają się pod kolanem i są luźniej dopasowane wokół kostki. Termin „flary” jest używany do określenia stylu bootcut jeans z szerszym otwarciem przy kostce. Często nadają się one do noszenia w codziennej pracy biurowej, czyniąc ten styl jeansów bardzo uniwersalnym.

Proste jeansy damskie

Proste jeansy damskie to również popularny styl spodni dla kobiet. Zaprojektowane są tak, aby były proste przez całą nogę, lekko luźne na udach i zwisały aż do kostki bez zmiany kształtu. Ten styl jeansów zwykle kończy się o jeden do dwóch centymetrów pod kostką i jest powszechnie noszony z butami o krótkiej cholewie. Proste dżinsy mają wysoką lub niską talię i są wspaniałym krojem dla kobiet o krótszych nogach, które starają się wydłużyć wygląd nóg. Dzięki odpowiedniemu strojowi, jeansy damskie proste mogą wyglądać bardziej formalnie niż inne style jeansów, sprawiając, że nadają się do noszenia niemal wszędzie, od biura po przyjęcia weekendowe.

Jeansy damskie typu rurki

Co ciekawe, dzięki ikonom rocka z z lat 70. obcisłe dżinsy zaczęły zyskiwać na popularności. Mick Jagger z The Rolling Stones, jak również członkowie zespołu Sex Pistols, faworyzowali ten styl dżinsów i podsycili ten trend. Takie jeansy były również popularne w latach 80-tych, a era spandexu sprawiła, że biodra stały się coraz ciaśniejsze. Rurki z lat 80-tych były wykonane z materiału, który był sztywny i widocznie podniszczony. Ten styl dżinsów zaczął zanikać w latach dziewięćdziesiątych, gdy dżinsy typu bootcut zaczęły wyglądać bardziej stylowo. Jednak w latach 2000. ubiegłego wieku rurki powróciły w pełni. Dziś te jeansy damskie są modną opcją dla kobiet, prawie każdy projektant oferuje swój własny styl spodni. Podczas gdy na pierwszy rzut oka takie ścisłe dopasowanie może wydawać się niepasujące dla większości kobiet, najczęściej takie obcisłe dżinsy damskie wykonane są z Lycry lub innej rozciągliwej tkaniny, co pozwala spodenkom wygodnie rozciągać się do każdej sylwetki.