Moda

Jak dobrze się zaprezentować?

Jeśli chcesz zaprezentować się ładnie i pokazać trochę stylu, przede wszystkim musisz ubrać się odpowiednio do rozmiaru. Wielu mężczyzn uważa, że ciasne ubrania są bardzo kuszące – ale nie w wypadku dużych kobiet! Ciasne ubrania mogą być bardzo nieatrakcyjne, jeśli nie masz odpowiedniego typu ciała i sprawia, że wyglądasz na jeszcze bardziej otyłą, tworząc tzw. muffin top, kiedy warstwa tłuszczu wystaje ponad talię – nie wyglądasz na szczupłą, wyglądasz jakbyś wcisnęła się w za małe ciuchy. Jeśli nosisz zbyt duże ubrania, wyglądasz na nudziarę bez gustu, jeśli nosisz zbyt ciasne ubrania, możesz wyglądać po prostu nieestetycznie.

Niektóre kroje ubrań, z drugiej strony, lepiej sprawdzają się na paniach rozmiaru plus-size. Na przykład mogą być to sukienki z dużymi, widocznymi wzorami – chcesz, aby twoje ubrania akcentowały Twoją naturalną budowę. Nie powinno być widać fałdek ani linii między skórą a tkaniną. Poprzez tkaninę twoi przyjaciele nie powinni widzieć ani twoich wybrzuszeń…. ani twoich kości.

Unikaj taniego spandexu lub innych tanich materiałów, takich jak dżersej, ponieważ mogą być przynajmniej częściowo przezroczyste i zbyt jasne. Bielizna musi być również odpowiednio dopasowana. Jeśli masz na sobie zbyt ciasny biustonosz, tworzy to dziwne linie widoczne przez koszulę. Dlatego nie należy nosić ciemnego biustonoszu pod białą bluzką czy koszulą.

Trzeba też uzyskać podstawową grupę ubrań w neutralnych kolorach – ubarwisz je dzięki swoim akcesoriom. Sięgnij po małe i gustowne akcesoria, aby podkreślić swój osobisty styl, a nie po drogie rzeczy, które wkrótce przestaną być stylowe. Rozważ kolorowe szaliki, szpilki, paski lub kolczyki – a jeśli wszystko zawiedzie, dodaj wymyślną fryzurę i makijaż, ale nie próbuj zbyt mocno. Nie nosisz dużo makijażu, wyróżniającej się fryzury, fantazyjnych butów i torebek jednocześnie.

Pamiętaj, że rolą dodatków jest uatrakcyjnienie stroju i urozmaicenie stylizacji. Elegancki strój nie musi być skomplikowany i kosztowny, przede wszystkim musisz czuć się komfortowo i dopasować go do swojej budowy i wyglądu.