spodnie
Moda

Co robić gdy twoje spodnie niszczą się w praniu?

Jak wydłużyć trwałość odzieży? Każda kobieta kupująca ekskluzywne spodnie czy inne drogie ciuchy z https://zoio.pl/odziez-damska/spodnie chciałaby, by wytrzymywały jak najdłużej. Oto kilka porad, by twoje spodnie czy inne ciuchy dłużej wytrzymywały.

Niech twoje spodnie nie blakną

Jednym z największych problemów z czernią jest to, że może blaknąć, zwłaszcza jeśli jest bawełniany. Podobnie z czasem ciemny denim traci kolor. Najlepszym sposobem na utrzymanie ciemnych tkanin w czarnym kolorze jest zawsze mycie ich w zimnej wodzie. Odzież należy prać ręcznie na zewnątrz, a jeśli po raz pierwszy pierzesz ciemne spodnie, należy użyć około 1/4 filiżanki białego octu bezpośrednio do prania. W wodzie do mycia można również dodać trochę soli. Oba te czynniki zapobiegają wydostawaniu się barwnika z ubrania, a w szczególności zapobiegają farbowaniu czarnej tkaniny na detalach.

spodnieZmiękczacze do tkanin mogą pozostawić resztki, które są bardziej widoczne na ciemnych ubraniach. Zamiast tego użyj 1/4 filiżanki białego octu do zmiękczacza tkaniny, co usunie wszystkie nagromadzone mydła i środki zmiękczające na ubraniach i pozostawi je pachnące świeże i miękkie. Nie będą pachnąć jak marynaty – obiecuję!

Delikatny cykl prania

Prawdopodobnie większość prania bielizny jest wykonywana jako zwykłe pranie, ale delikatna bielizna wymaga prania ręcznego lub delikatnego cyklu, który wiąże się z mniejszym tarciem. To samo dotyczy innych materiałów do prania, które chcesz nadal zachować w jak najlepszym stanie. Biustonosze zawsze należy prać z wszystkimi haczykami zapiętymi, zamknie w torbie na bieliznę lub, jeśli ich nie masz, w poszewce na jasiek, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Z biegiem czasu tarcie przeciążonych pralek i energiczne cykle prania mogą powodować powstawanie dziur, rozdarć i zabrudzeń.

Zawsze łataj spodnie

Jeśli w jakimkolwiek elemencie ubrania widzisz odchodzącą nitkę, brakujący guzik, otwór itp. zawsze najlepiej jest naprawić go samodzielnie lub naprawić przed praniem. Bardzo mała wada może zamienić się w całkowicie zepsuty ciuch nawet po jednej rundzie w pralce i suszarce. Lubię mieć mały pojemnik z każdą odzieżą, którą trzeba naprawić, wraz z torbą wypełnioną igłami i wieloma odcieniami nici i mini nożyczkami. Jeśli nie potrafię tego naprawić, daję to komuś, kto jest w stanie. Przed praniem odzieży należy zawsze najpierw zamknąć haki i suwaki zapinane na zamek błyskawiczny, ponieważ zapobiegnie to ich uszkodzeniu.