Moje życie

Co możesz robić w weekend?

Idzie weekend i jesteśmy gotowe na kolejny relaks! Wygląda na to, że nadchodzi fala upałów. Potrzebujesz inspiracji? Oto kilka prostych pomysłów…

Możesz udać się na imprezę plenerową. W ten weekend po raz pierwszy wyjeżdżamy na lokalne Dni Gminy nieopodal. Na co liczę? Świetna muzyka i relaksująca letnia zabawa, która sprawi, że wszyscy będziemy szczęśliwi – plus kilka piw i lody. To wszystko, czego kiedykolwiek chciałam od letnich imprez. W każdym mieście, wiosce i gminie w sierpniu zawsze można coś zrobić – od jarmarków szkolnych po muzykę na miejscowym rynku. Wsiądź w PKS i zobacz, co możesz znaleźć!

Załóż paski (na lato). Nie przywiązuj się do podstaw na weekendowy strój. Wystarczy sięgnąć po coś pasiastego i wiesz, że będziesz wyróżniać się z tłumu. Szczególnie kocham pasiastą sukienkę z lekkiej żorżetowej bawełny. Nie jest mój zwykły wybór ale zakochałam się w tym prostym, małym ciuszku. Dodaj do całości słomiany kapelusz, ładną torebkę i dużo kremu przeciwsłonecznego.

Zrób sobie dobrej herbaty. Podobno trzeba rezygnować z torebek herbacianych, głównie dlatego, że zawierają tworzywa sztuczne. Cóż, w każdym centrum handlowym jest sklep z herbatą i kawą. Kup sobie też metalowy zaparzacz czy dzbanek i zrób sobie dobrej herbaty – czy to pełnej witamin i owoców czy ładnie przyprawionej czarnej herbaty na wieczór.

Wskoc z w dobrą książkę. Jeśli szukasz dobrej lektury na weekend lub książki na wakacje, mogę serdecznie polecić książki Joanny Chmielewskiej. Zawsze do nich wracam bo są pełne dobrego humoru i wciągają. Idealne na popołudnie na leżaku lub hamaku!

Jedz śliwki. Udaj się na lokalny targ i kup worek soczystych śliwek. Dojrzewają właśnie i stanowią piękny smakołyk. O tej porze roku jem je na surowo, i piekę też placki ze śliwkami. Warto na nie czekać.

Ostatnia szansa na odpoczynek. Ile będziesz miała wolnych weekendów we wrześniu? Praca, szkoła, praktyki. Nawet jeśli nie robisz sobie wakacji, letnie weekendy to okazja dla odpoczynku dla nas wszystkich!